Suplementy na regenerację – które suplementy warto używać?

admin

Suplementy na regenerację – które suplementy warto używać?
Zagłosuj

W czasie intensywnego treningu na siłowni organizm spala bardzo dużo energii i składników odżywczych. Nierzadko nie ma możliwości  uzupełnienia przez pokarmy składników odżywczych zużytych przez organizm w czasie treningu. Dlatego z pomocą przychodzą  suplementy na regenerację. Ponadto w czasie treningu zachodzą  w mięśniach procesy biochemiczne jak drobne uszkodzenia włókien mięśniowych, spadek poziomu glikogenu, stany zapalne. Te drobne urazy powodują konieczność regeneracji mięśni aby możliwe było dalsze ćwiczenie tych samych mięśni w ciągu najbliższych dni. Dlatego regeneracja mięśni po treningu  jest niezwykle ważna. Podstawą suplementacji po treningu powinno być białko. Po intensywnym treningu znacznie przyspieszają regenerację suplementy zawierające aminokwasy rozgałęzione. Zabezpieczają mięśnie przed utratą paliwa. Wspierają syntezę białek oraz przeciwdziałają wpływowi kortyzolu.

Znaczny wpływ na wspomaganie regeneracji potreningowej mają preparaty zawierające glutaminę. Odpowiedni poziom glutaminy zapewnia dodatni bilans azotowy, który wpływa na naprawienie się uszkodzonych w czasie treningu tkanek.

Na odnową komórek mięśniowych wpływa również kreatyna, która powoduje zwiększenie ilości energii ATP w mięśniach.

Wybierając odpowiednie suplementy na regenerację, jak stosować aby miały korzystny wpływ na nasze mięśnie po treningu. Należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dawkowania na opakowaniu, gdyż nie wszystkie suplementy na regenerację stosuje się bezpośrednio po treningu. Aminokwasy rozgałęzione przyjmuje się rano, a w dni treningowe także przed i po treningu. Zaś glutaminę przyjmujemy także przed snem.

Aby odpowiednio dobrać suplementy dla siebie warto wybierać preparaty dobrych firm. Ranking suplementów na regenerację dostępny w sieci może być sporą pomocą aby zaopatrzyć się w suplementy nie tylko sprawdzone, lecz także właściwie dobrane do potrzeb naszego organizmu.

Tags: , , , ,