Suplementy na masę – jakie odżywki warto stosować?

admin

Suplementy na masę – jakie odżywki warto stosować?
Zagłosuj

Nic nie zastąpi pracy nad sobą i ćwiczenia na siłowni, aby uzyskać idealny przyrost masy mięśniowej. Odżywki na masę mogą w tym pomóc i stanowią uzupełnienie prawidłowej diety. Prawidłowo dobrane suplementy na masę mięśniową są w stanie łatwiej zregenerować mięśnie, zwiększają zdolności wysiłkowe. W czasie intensywnych treningów organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Suplementy na zwiększenie masy mięśniowej zapewniają również przyrost masy mięśni, mają działanie pobudzające do działania  oraz wspomagają układ immunologiczny. Wiele suplementów i odżywek na masę przyczynia się także do zmniejszania się tkanki tłuszczowej i zmniejsza podatność na zmęczenie.

Szczególne znaczenia ma odpowiednia dieta na zwiększenie masy mięśniowej. Wzmożony wysiłek na siłowni wymaga dużej ilości białka. Zdaniem specjalistów należy dziennie spożyć 2g białka na kilogram masy ciała. Należy tu być bardzo ostrożnym i nie przekraczać ilości białka, gdyż nie jest ono obojętne dla organizmu. Nadmiar białka obciąża nerki. Dlatego też stosując dieta na zwiększenie masy mięśniowej należy dużo pić, szczególnie czystej wody, aby wypłukać z nerek szkodliwe produkty przemiany materii.  Ponadto zjedzenie odpowiedniej ilości białka wymaga przygotowania bardzo dużych posiłków. Z kolei ćwiczenie z pełnym żołądkiem nie jest wskazane. Najważniejsze suplementy to odżywki białkowe, które zawierają białka wyizolowane z produktów spożywczych. Produkowane są głównie na bazie białka serwatkowego lub soi. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają kłopot ze zwiększeniem masy mięśniowej będzie preparat węglowodanowo-białkowy Gainer.

Poza dobraniem suplementów do konstrukcji fizycznej i intensywności treningu, warto wiedzieć kiedy stosować suplementy na mase. Ważne aby dokładnie czytać czytać instrukcje na opakowaniu, gdyż suplementy używa się po lub przed treningiem, niektóre zaś w porze nie związanej z treningiem. Niektóre muszą być przyjmowany na czczo, inne zaś między posiłkami.

Tags: , , , ,