Suplementy diety a zdrowie – które suplementy warto wybierać?

admin

Suplementy diety a zdrowie – które suplementy warto wybierać?
5 (100%) 1 vote

Suplementy diety budzą u wielu ludzi niepokój i myśli o tym, że jest to coś złego, psującego zdrowie. Nie jest to jednak prawda, większość suplementów na rynku nie powoduje skutków ubocznych, a nawet jeśli to tylko poprzez nieodpowiednie zażywanie danego suplementu.

Wielu bywalców siłowni stosuje suplementy takie jak: kreatyna, odżywki i inne poprawiające siłę, wytrzymałość oraz wydolność na treningu. Takie suplementy zażywane z głową nie powinny powodować skutków ubocznych u zdrowego człowieka. Oczywiście należy pamiętać by nie przesadzać z zażywaniem takich produktów oraz, że nie możemy zastąpić prawdziwego jedzenia białkiem i węglowodanami w proszku. Nie należy również przesadzać z odżywkami przedtreningowymi, które mają na celu dać nam „kopa”. Ich nadmierne używanie może prowadzić do złych konsekwencji.

Zażywanie podstawowych suplementów zgodnie z zaleceniami nie popsuje zdrowia człowieka, a może polepszyć naszą kondycje na treningu, przyśpieszyć efekty. Stosując się do tych rad nie ma obaw o nasze zdrowie

Tags: , ,