Odżywki na masę mięśniową bez ćwiczeń – czy ma to sens?

admin

Odżywki na masę mięśniową bez ćwiczeń – czy ma to sens?
Zagłosuj

Odżywki na masę mięśniową zawierają skoncentrowane witaminy, składniki mineralne oraz substancje odżywcze.  Ich zadaniem jest uzupełnienie  zapotrzebowania organizmu na węglowodany, białko i tłuszcz jak również witaminy i elektrolity, wykorzystane w czasie intensywnego treningu. Odżywki na masę zwiększają masę mięśniową, zmniejszają zaś ilość tkanki tłuszczowej. Pomagają też poradzić sobie ze zmęczeniem w czasie i po treningu.

Zbudowanie masy mięśniowej wymaga wiele wysiłku i czasu spędzonego na siłowni. Dlatego niektórzy zastanawiają się czy można zbudować mięśnie bez ćwiczeń, tylko wykorzystując odżywki na masę mięśniową. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Odżywki na masę mięśniową stanowią w pewnym sensie jedzenie w proszku. Dlatego też przyjmując suplementy na masę dostarczamy organizmowi pożywienia, którego on nie spala w czasie treningu. Tak więc suplementy na mięśnie bez ćwiczeń w efekcie będą prostą drogą do zwiększenia tkanki tłuszczowej i znacznego przybrania na wadze.

Przyjmowanie odżywki białkowej, nie stanowi zagrożenia dla organizmu jeśli zachowuje się  pewien umiar. Odżywka może być zwykłym uzupełnieniem zapotrzebowania organizmu na białko. Jednak nadmiar białka obciąża nerki i jest szkodliwy dla organizmu. Dodatkowo nadmiar białka w organizmie prowadzi do utraty wapnia i może przyczynić się do rozwoju osteoporozy.

Dzięki stosowaniu wyłącznie odżywek być może zbuduje się masa bez ćwiczeń, lecz większości osobom korzystającym z siłowni zależy raczej na budowie ładnej sylwetki. Duża ilość białka i składników odżywczych dostarczanych w formie skoncentrowanej może pomóc zbudować masę osobom, które mają problem z przytyciem. Natomiast żadne suplementy nie są w stanie odpowiednio wyrzeźbić sylwetki, zbudować dobrej jakościowo masy mięśniowej przy jednoczesnym ograniczeniu poziomy tkanki tłuszczowej.

Tags: , ,