Naturalne spalacze tłuszczu – naturalne odchudzanie

admin

Naturalne spalacze tłuszczu – naturalne odchudzanie
Zagłosuj

Nadwaga i nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej stanowi duży kłopot dla wielu osób. Szczególnie sportowcy uprawiający intensywne ćwiczenia fizyczne muszą dbać o właściwą proporcję masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej. Na sportowców czeka dużo pułapek, gdyż na przykład nadmierne spożycie białka i odżywek dla sportowców może spowodować skutek odwrotny od oczekiwanego czyli budowanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego też poszukiwane są spalacze tłuszczu, czyli substancje, które pomogą nam ograniczyć tkankę tłuszczową. O ile suplementy wpływające na ograniczenie tkanki tłuszczowej mogą być pomocne, to wiele przydatnych substancji jest dostępnych w sklepach spożywczych. Wystarczy włączyć ja do swojej diety aby uzyskać naturalne spalanie tłuszczu, które jest nie tylko bezpieczne lecz także zdrowe.

Świetnym naturalnym spalaczem tłuszczu jest pieprz kajeński, który zawiera kapsaicynę. Substancja ta jest często składnikiem suplementów odchudzających.  Wpływa na pobudzenie metabolizmu i zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Aby uzyskać korzystne efekty należy zjeść pół do jednej łyżeczki pieprzu kajeńskiego dziennie. Wydaje się to dużo, gdyż pieprz jest ostry. Można go dodawać do past do pieczywa, serków, a nawet do napojów i herbaty. Szczególnie ważne jest aby jeść pieprz kajeński przed treningiem.

Drugą wspaniałą przyprawą, która zwiększa metabolizm, a co za tym idzie spala tłuszcz, jest kurkuma. Ogranicza ona magazynowanie tłuszczu w komórkach i wątrobie. Ponadto  kurkuma wpływa na ograniczenie powstawania stanów zapalnych, dzięki czemu poprawia regenerację komórek po treningu. Aby uzyskać korzystny efekt dobrze jest zjeść 1 łyżeczkę kurkumy dziennie. Możemy dodać ją do dań obiadowych, szczególnie że ładnie zabarwia np. ryż na żółto.

Aby skutecznie spalić tłuszcz warto codziennie wypić kilka filiżanek zielonej herbaty.  Ten smaczny napój ogranicza odkładanie się nowej tkanki tłuszczowej i spala starą. Zielona herbata zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm jak również ogranicza wchłanianie się tłuszczu z pożywienia w układzie pokarmowym.

Tags: , , , , ,