Monohydrat keratyny – stosowanie, dawkowanie oraz skutki uboczne przyjmowania

admin

Monohydrat keratyny – stosowanie, dawkowanie oraz skutki uboczne przyjmowania
5 (100%) 1 vote

Monohydrat kreatyny to klasyczna, najbardziej popularna forma kreatyny stosowana w suplementacji. Monohydrat kreatyny to cząsteczka kreatyny połączona z cząsteczką wody w jedną molekułę. Stosowanie monohydratu kreatyny wspomaga zdolności wysiłkowe takie jak siła i wytrzymałość siłowa, przyśpiesza przyrost masy ciała, a także wyraźnie przyspiesza regenerację.

Działanie kreatyny, a właściwie jej transport, wspomaga insulina, więc jeżeli chcemy w krótkim czasie uzyskać wysycenie mięśni kreatyną, powinno się spożywać ją z produktami wysoko węglowodanowymi i wysokobiałkowymi, lub z odżywkami wykazującymi taki potencjał. Monohydrat występuje w formach tabletek, proszków i kapsułek.

Dawkowanie

Przyjęło się, że dzienna dawka kreatyny wynosić winna od 5 do 10 g. Ciekawą praktyką jest także działanie polegające na wprowadzeniu ,,fazy nasycenia”- czyli przyjmowania przez okres od 3 do 7 dni 15 – 30 g kreatyny na dobę. A po „fazie nasycenia” stosuje się już niewielkie, podtrzymujące dawki wynoszące od 2 do 5 g na dobę.

Tags: , ,