Arginina – Co to jest, jak działa oraz jak stosować arginninę

admin

Arginina – Co to jest, jak działa oraz jak stosować arginninę
5 (100%) 1 vote

Arginina to związek chemiczny z grup aminokwasów kodowanych przez DNA. Swoje zastosowanie znajduje w procesach fizjologicznych ludzkiego metabolizmu np. w detoksykacji ze zbędnych produktów przemiany materii.

Z czasem produkcja tego związku zostaje ograniczona przez organizm ludzki z powodu naturalnego procesu starzenia się. Źródłem argininy jest mięso, nabiał i niektóre produkty pochodzenia roślinnego. Arginina może być stosowana we wspomaganiu aktywności fizycznej. Najważniejszym działaniem argininy jest produkcja tlenku azotu (NO), którego działanie polega na transportowaniu składników odżywczych do tkanki mięśniowej, a dokładniej na rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Może zapobiegać niektórym chorobom serca. Odpowiedzialna jest także za powstanie agmatyny, która podnosi poziom nukleotydów w naszym organizmie.

Arginina jest substratem w procesie wytwarzania polamin, które są elementem syntezy cząsteczek białkowych w mięśniach. Przyczynia się więc do produkcji nowych komórek mięśniowych.

Suplementacja argininą przyczynia się do:

  • zwiększenia efektywności regeneracji
  • stymulacje czynności nerek
  • detoksykacja organizmu
Tags: , ,